IPD60R380C6ATMA1
MFR.Part #
IPD60R380C6ATMA1
JLCPCB Part #
C6062255
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 10.6A 3.5V@320uA 32nC@10V 380mΩ@3.8A,10V 600V 700pF@100V 83W TO-252-3 MOSFETs ROHS