IPD50R950CEAUMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPD50R950CEAUMA1
JLCPCB Part #
C6062253
Package
TO-252-3
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 10.5nC@10V 231pF@100V 3.5V@100uA 4.3A 500V 53W 950mΩ@1.2A,13V TO-252-3 MOSFETs ROHS