IPD050N03LGBTMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPD050N03LGBTMA1
JLCPCB Part #
C6062251
Package
TO-252
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 2.2V@250uA 3.2nF@15V 30V 31nC@10V 50A 5mΩ@30A,10V 68W TO-252 MOSFETs ROHS