IMT65R057M1HXUMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IMT65R057M1HXUMA1
JLCPCB Part #
C6061978
Package
HSOF-8-1
Description
-55℃~+175℃ 11pF 139pF 203W 28nC 44A 5.7V 650V 74mΩ 930pF HSOF-8-1 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS