CGS303U050V5L
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
CGS303U050V5L
JLCPCB Part #
C5968485
Package
Bolt,D50.8xL142.88mm
Description
-10%~+75% -40℃~+85℃ 12.4A@120Hz 142.88mm 16mΩ@120Hz 30000uF 50.8mm 50V Bolt,D50.8xL142.88mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS