BM28B0.6-16DP/2-0.35V(53)
MFR.Part #
BM28B0.6-16DP/2-0.35V(53)
JLCPCB Part #
C5953960
Package
SMD,P=0.35mm
Description
-40℃~+85℃ 0.35mm 16P 2 300mA 30V Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.35mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS