74ACTQ16240SSC-G
Extended
Manufacturer
Rochester Electronics, LLC
MFR.Part #
74ACTQ16240SSC-G
JLCPCB Part #
C5915788
Package
SSOP-48
Description
-40℃~+85℃ 1 16 24mA 24mA 4.5V~5.5V 7.8ns@5V,50pF 74ACTQ 80uA Tri-State SSOP-48 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS