476SVH025MER
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
476SVH025MER
JLCPCB Part #
C5902921
Package
SMD,D6.3xL5.7mm
Description
-40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 25V 47uF 48mA@120Hz 5.64Ω@120Hz 5.7mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS