SLP561M160A5P3
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
SLP561M160A5P3
JLCPCB Part #
C5899408
Package
Plugin,D22xL35mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 160V 22mm 3000hrs@105℃ 355mΩ 35mm 560uF ±20% Plugin,D22xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS