SLP103M016C1P3
MFR.Part #
SLP103M016C1P3
JLCPCB Part #
C5899392
Package
Plugin,D25xL25mm
Description
-40℃~+105℃ 10000uF 10mm 16V 2.6A@120Hz 25mm 25mm 3000hrs@105℃ 66mΩ@120Hz ±20% Plugin,D25xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS