R1154N025B-TR-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1154N025B-TR-FE
JLCPCB Part #
C5853481
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 140mA 2.5V 24V 500mV@(20mA) 5uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS