R1190J059B-T1-FE
MFR.Part #
R1190J059B-T1-FE
JLCPCB Part #
C5841699
Package
TO-252-5-P2
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.85V@(1A) 16V 1A 220uA 5.9V 60dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive TO-252-5-P2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS