R1190H053D-T1-FE
MFR.Part #
R1190H053D-T1-FE
JLCPCB Part #
C5841687
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.1V@(1A) 150uA 16V 1A 5.3V 60dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Soft Start、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS