MP2152GTF-25-Z
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MP2152GTF-25-Z
JLCPCB Part #
C5800243
Package
SOT-563
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 1.1MHz 2.5V 2.5V~5.5V 2A Buck Buck Built-in Fixed Yes SOT-563 DC-DC Converters ROHS