IPD70R1K4CEAUMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPD70R1K4CEAUMA1
JLCPCB Part #
C5772138
Package
TO-252-3
Description
-40℃~+150℃ 1 N-channel 1.4Ω@10V 10.5nC@10V 2.5V 225pF@100V 5.4A 53W 700V TO-252-3 MOSFETs ROHS