MEZDPD4506AS-84EA
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MEZDPD4506AS-84EA
JLCPCB Part #
C5768252
Package
LGA-45-10x10
Description
-40℃~+125℃ 1 10mm 10mm 12uA 3.5V~45V 4.4mm 5V 6A 800kHz Short Circuit Protection、Over-temperature protection、Over Current Protection、Overvoltage protection、Under Voltage Protection、Programmable output voltage、Light load efficient mode、Programmable soft start、External clock synchronization Step-down type ±1% LGA-45-10x10 DC-DC Power Modules ROHS