LSR33/16BK500
Extended
Manufacturer
Nemco Electronics Corporation
MFR.Part #
LSR33/16BK500
JLCPCB Part #
C5753377
Package
1411
Description
-55℃~+125℃ 16V 33uF 500mΩ@100kHz ±10% 1411 Tantalum Capacitors ROHS