IPZA60R060P7XKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPZA60R060P7XKSA1
JLCPCB Part #
C5741140
Package
TO-247-4
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 164W 2.895nF@400V 48A 4V@800uA 600V 60mΩ@15.9A,10V 67nC@10V TO-247-4 MOSFETs ROHS