IPW60R080P7XKSA1
MFR.Part #
IPW60R080P7XKSA1
JLCPCB Part #
C5741132
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 129W 2.18nF@400V 37A 4V@590uA 51nC@10V 600V 80mΩ@11.8A,10V TO-247-3 MOSFETs ROHS