IPT029N08N5ATMA1
MFR.Part #
IPT029N08N5ATMA1
JLCPCB Part #
C5741126
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 168W 2.9mΩ@150A,10V 3.8V@108uA 52A、169A 6.5nF@40V 80V 87nC@10V HSOF-8 MOSFETs ROHS