IPA60R165CPXKSA1
MFR.Part #
IPA60R165CPXKSA1
JLCPCB Part #
C5740835
Package
TO-220-FP
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 165mΩ@12A,10V 21A 2nF@100V 3.5V@660uA 34W 52nC@10V 600V TO-220-FP MOSFETs ROHS