HES301G450V3C
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
HES301G450V3C
JLCPCB Part #
C5730084
Package
Bolt,D50.8xL79.38mm
Description
-40℃~+105℃ 0%~+50% 2.4A@120Hz 268mΩ@120Hz 300uF 450V 50.8mm 79.38mm Bolt,D50.8xL79.38mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS