EMVY250ARA330MF55G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMVY250ARA330MF55G
JLCPCB Part #
C5729983
Package
SMD,D6.3xL5.2mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 25V 33uF 5.2mm 56mA@120Hz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS