EMHB630ARA471MMH0S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMHB630ARA471MMH0S
JLCPCB Part #
C5729759
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 120mΩ@100kHz 16.5mm 18mm 2000hrs@125℃ 470mA@120Hz 470uF 63V ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS