EKLA201LIN182KA51M
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKLA201LIN182KA51M
JLCPCB Part #
C5727974
Package
Plugin,D35xL53.5mm
Description
-40℃~+105℃ 14.2mm 1800uF 200V 3000hrs@105℃ 35mm 5.35A@120Hz 53.5mm ±10% Plugin,D35xL53.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS