EKHS451VSN561MA40S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKHS451VSN561MA40S
JLCPCB Part #
C5727966
Package
Plugin,D35xL42.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1.95A@120Hz 10mm 3000hrs@105℃ 35mm 42.5mm 450V 560uF ±20% Plugin,D35xL42.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS