EFM32TG840F8-QFN64
MFR.Part #
EFM32TG840F8-QFN64
JLCPCB Part #
C5727557
Package
QFN-64(9x9)
Description
-40℃~+85℃ 1.85V~3.8V 12bit 12bit 2KB 32 Bit 32MHz 56 8KB ARM Cortex-M3 Built-in FLASH QFN-64(9x9) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS