E36D500LPN262UA79U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
E36D500LPN262UA79U
JLCPCB Part #
C5723033
Package
Bolt,D35xL79mm
Description
-10%~+75% -40℃~+85℃ 12.7mm 2600uF 35mm 50V 79mm Bolt,D35xL79mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS