R1524H033B-T1-YE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1524H033B-T1-YE
JLCPCB Part #
C5715635
Package
SOT-89-5
Description
-50℃~+125℃@(Ta) 1 2.2uA 200mA 3.3V 36V 800mV@(200mA) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS