R1500H036B-T1-FE
MFR.Part #
R1500H036B-T1-FE
JLCPCB Part #
C5715607
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 225mV@(200mA) 24V 3.6V 500mA 60dB@(1kHz) 70uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS