EKHS501VSN271MR40S
MFR.Part #
EKHS501VSN271MR40S
JLCPCB Part #
C5687477
Package
Plugin,D30xL40mm
Description
-25℃~+105℃ 1.44A@120Hz 10mm 270uF 3000hrs@105℃ 30mm 40mm 500V ±20% Plugin,D30xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS