IPP052N08N5AKSA1
MFR.Part #
IPP052N08N5AKSA1
JLCPCB Part #
C5657392
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 125W 3.77nF@40V 3.8V@66uA 5.2mΩ@80A,10V 53nC@10V 80A 80V TO-220-3 MOSFETs ROHS