EMVY250GRA222MLN0S
MFR.Part #
EMVY250GRA222MLN0S
JLCPCB Part #
C5633271
Package
SMD,D16xL21.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.2225A@120Hz 16mm 21.5mm 2200uF 25V 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D16xL21.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS