FBF25FPPR400
Extended
Manufacturer
PSA(Prosperity Dielectrics)
MFR.Part #
FBF25FPPR400
JLCPCB Part #
C5632178
Package
2512
Description
2W 400mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±100ppm/℃ 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS