A2K1ACQ24VDC1.6D
Extended
Manufacturer
CIT Relay and Switch
MFR.Part #
A2K1ACQ24VDC1.6D
JLCPCB Part #
C5570724
Package
SOCKETABLE
Description
-40℃~+125℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 110V@DC 15ms 15ms 24V 60A AgSnO2 SOCKETABLE Automotive Relays ROHS