A2K1ACQ12VDC1.6R
Extended
Manufacturer
CIT Relay and Switch
MFR.Part #
A2K1ACQ12VDC1.6R
JLCPCB Part #
C5570715
Package
SOCKETABLE
Description
-40℃~+125℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 110V@DC 12V 15ms 15ms 60A AgSnO2 SOCKETABLE Automotive Relays ROHS