AM188EM-20VC/W
Extended
Manufacturer
AMD(Advanced Micro Devices)
MFR.Part #
AM188EM-20VC/W
JLCPCB Part #
C5560916
Package
TQFP-100(14x14)
Description
0℃~+100℃@(TC) 16 Bit 20MHz 32 4.5V~5.5V Built-in Others ROMless TQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS