AFK476M35D16T-F
MFR.Part #
AFK476M35D16T-F
JLCPCB Part #
C5560289
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 180mA@120Hz 2000hrs@105℃ 35V 360mΩ@100kHz 47uF 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS