A2H1ASQ12VDC1.6D
Extended
Manufacturer
CIT Relay and Switch
MFR.Part #
A2H1ASQ12VDC1.6D
JLCPCB Part #
C5542970
Package
SOCKETABLE
Description
-40℃~+125℃ 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) 10ms 10ms 12V 50A 75V@DC AgSnO2 SOCKETABLE Automotive Relays ROHS