338LBB050M2CC
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
338LBB050M2CC
JLCPCB Part #
C5512334
Package
Plugin,D25xL27mm
Description
-40℃~+85℃ 100.48mΩ@120Hz 10mm 2.38A@120Hz 25mm 27mm 3000hrs@85℃ 3300uF 50V ±20% Plugin,D25xL27mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS