477ALG025MFBJ
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
477ALG025MFBJ
JLCPCB Part #
C5510230
Package
Plugin,D8xL13.5mm
Description
-55℃~+125℃ 13.5mm 1500hrs@125℃ 16mΩ 237.5mA@120Hz 25V 3.5mm 470uF 8mm Polymer ±20% Plugin,D8xL13.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS