KH-FG0.5-H2.0-14P-SMT
Extended
Manufacturer
Shenzhen Kinghelm Elec
MFR.Part #
KH-FG0.5-H2.0-14P-SMT
JLCPCB Part #
C5441651
Package
SMD,P=0.5mm
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 14P 2mm 50V Bottom Contact Copper alloy Gold Hinged Lid Surface Mount, Right Angle SMD,P=0.5mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS