RHS-05K151JT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
RHS-05K151JT
JLCPCB Part #
C5355257
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 150Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS