RBF-06MR270FT
MFR.Part #
RBF-06MR270FT
JLCPCB Part #
C5355215
Package
1206
Description
250mW 270mΩ Current Sense Resistor ±1% ±500ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS