TC02H1001FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
TC02H1001FT
JLCPCB Part #
C5355214
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 1kΩ 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS