MPQ2019GN-33-AEC1-P
MFR.Part #
MPQ2019GN-33-AEC1-P
JLCPCB Part #
C5346811
Package
SOIC8-EP
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 16uA 3.3V 300mA 40V 57dB@(100Hz) 640mV@(300mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOIC8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS