BZT52B3V3S
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52B3V3S
JLCPCB Part #
C5339881
Package
SOD-323(SC-90)
Description
-55℃~+150℃ 3.218V~3.383V 3.3V 300mW 4.5uA@1.0V 600Ω 95Ω SOD-323(SC-90) Zener Diodes ROHS