EFR32MG24A020F1536IM40-B
- MFR.Part #
- EFR32MG24A020F1536IM40-B
- JLCPCB Part #
- C5311479
- Package
- QFN-40(5x5)
- Description
- -105.4dBm -40℃~+125℃ 1.71V~3.8V 2.4GHz~2.4835GHz 2Mbps 4.4mA Bluetooth SPI、UART、ADC、I2C、IrDA、I2S QFN-40(5x5) RF Transceiver ICs ROHS