1.5SMC62A
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
1.5SMC62A
JLCPCB Part #
C5295145
Package
SMCG
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 17.9A@10/1000us 1uA 53V 65.1V 85V TVS Unidirectional SMCG ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS