RBF-06MR010FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
RBF-06MR010FT
JLCPCB Part #
C574048
Package
SMD
Description
10mΩ 250mW Current Sense Resistor ±1% ±500ppm/℃ SMD Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS